Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
AİHS'e Ek 1 No'lu Protokole Göre Yabancıların Türkiye'de Taşınmaz Edin

AİHS'e Ek 1 No'lu Protokole Göre Yabancıların Türkiye'de Taşınmaz Edinmesi

Yayınevi / Marka: On İki Levha Yayınları
ISBN
9786051524054
Boyut
17.00x24.00
Sayfa Sayısı
519
Basım Yeri
İstanbul
Baskı
1
Basım Tarihi
2016-07
Kapak Türü
Ciltli
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Tedarik Süresi: Temin süresi 2-9 gündür.
%15 İNDİRİM
64,81
55,09
Stokta yok
9786051524054
383309
AİHS'e Ek 1 No'lu Protokole Göre Yabancıların Türkiye'de Taşınmaz Edinmesi
AİHS'e Ek 1 No'lu Protokole Göre Yabancıların Türkiye'de Taşınmaz Edinmesi
55.09

Son yıllarda art arda yapılan yasal düzenlemeler ile yerel mahkemeler ve AİHM huzurunda açılan davalar nedeniyle yabancıların taşınmaz edinmesi konusu sürekli olarak gündemde kalmaktadır. Konuyu kapsamlı şekilde incelemeyi amaçlayan "AİHS'e Ek 1 No'lu Protokole Göre Yabancıların Türkiye'de Taşınmaz Edinmesi" adlı bu çalışmada yabancıların Türkiye'de taşınmaz edinmesine dair geçmişten günümüze dek yürürlüğe girmiş olan temel düzenlemeler sırasıyla ele alınmıştır. Çalışmanın en önemli özelliği ise yabancıların taşınmaz edinmesine dair esasların AİHS'e Ek 1 No'lu Protokol madde 1'de düzenlenmiş olan mülkiyet hakkı kapsamında değerlendiriliyor olmasıdır. Bu bağlamda çalışmada yabancıların taşınmazlar üzerindeki mülkiyet ve özellikle miras haklarına dair sorunlara ve çözüm önerilerine yer verilmiştir.

  • Açıklama
    • Son yıllarda art arda yapılan yasal düzenlemeler ile yerel mahkemeler ve AİHM huzurunda açılan davalar nedeniyle yabancıların taşınmaz edinmesi konusu sürekli olarak gündemde kalmaktadır. Konuyu kapsamlı şekilde incelemeyi amaçlayan "AİHS'e Ek 1 No'lu Protokole Göre Yabancıların Türkiye'de Taşınmaz Edinmesi" adlı bu çalışmada yabancıların Türkiye'de taşınmaz edinmesine dair geçmişten günümüze dek yürürlüğe girmiş olan temel düzenlemeler sırasıyla ele alınmıştır. Çalışmanın en önemli özelliği ise yabancıların taşınmaz edinmesine dair esasların AİHS'e Ek 1 No'lu Protokol madde 1'de düzenlenmiş olan mülkiyet hakkı kapsamında değerlendiriliyor olmasıdır. Bu bağlamda çalışmada yabancıların taşınmazlar üzerindeki mülkiyet ve özellikle miras haklarına dair sorunlara ve çözüm önerilerine yer verilmiştir.

  • Yorumlar
    • Yorum yaz
      Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Ayşe Yasemin Erdoğmuş
Ayşe Yasemin Erdoğmuş kitapları ve Ayşe Yasemin Erdoğmuş eserleri en uygun fiyat seçeneği ile kitapgezegeni.com adresinde, hemen satın almak için tıklayın.
Kapat