Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
Albucius Sel Yayıncılık | KitapGezegeni

Albucius

Yayınevi / Marka: Sel Yayıncılık
ISBN
9789755703091
Boyut
13.50x19.50
Sayfa Sayısı
156
Basım Yeri
İstanbul
Baskı
1
Basım Tarihi
2007-02
Çeviren
İsmail Yerguz
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Orijinal Adı
Albucius
Tedarik Süresi: Temin süresi 2-9 gündür.
%23 İNDİRİM
8,33
6,41
Stokta yok
9789755703091
382035
Albucius
Albucius
6.41
Caius Albucius Silus eski Yunan edebiyatının önde gelen romancılarındandır. Ancak yazdığı romanlar erotik olmaları nedeniyle hep gölgede kalmış, ne edebiyatçıların ne de yazarların ilgisini çekebilmiştir. Albucius'un Sezar hükümdarlığındaki Roma İmparatorluğu'nun ilk yıllarında kaleme aldığı bu romanlar, Batı edebiyatının Binbir Gece Masalları'dır. Pascal Quignard'ın edebiyat dünyasının ahlaki kaygılarını görmezden geldiği Antik Çağın bu büyük yazarının romanları etrafında kurguladığı Albucius, Corneill'in ihtişamlarını diyaloglarının ve Sade'ın karanlık metinlerinin izlerini taşıyor.Quighard, gölgede kalmış bu metinlerin süprizlerle dolu dünyasının kapılarını benzersiz üslubu ile günümüz okurları için aralıyor.
  • Açıklama
    • Caius Albucius Silus eski Yunan edebiyatının önde gelen romancılarındandır. Ancak yazdığı romanlar erotik olmaları nedeniyle hep gölgede kalmış, ne edebiyatçıların ne de yazarların ilgisini çekebilmiştir. Albucius'un Sezar hükümdarlığındaki Roma İmparatorluğu'nun ilk yıllarında kaleme aldığı bu romanlar, Batı edebiyatının Binbir Gece Masalları'dır. Pascal Quignard'ın edebiyat dünyasının ahlaki kaygılarını görmezden geldiği Antik Çağın bu büyük yazarının romanları etrafında kurguladığı Albucius, Corneill'in ihtişamlarını diyaloglarının ve Sade'ın karanlık metinlerinin izlerini taşıyor.Quighard, gölgede kalmış bu metinlerin süprizlerle dolu dünyasının kapılarını benzersiz üslubu ile günümüz okurları için aralıyor.
  • Yorumlar
    • Yorum yaz
      Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Pascal Quignard
Pascal Quignard kitapları ve Pascal Quignard eserleri en uygun fiyat seçeneği ile kitapgezegeni.com adresinde, hemen satın almak için tıklayın.
Kapat