Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
Amerikan İşgali Sel Yayıncılık | KitapGezegeni

Amerikan İşgali

Yayınevi / Marka: Sel Yayıncılık
ISBN
9789755702827
Boyut
13.50x19.50
Sayfa Sayısı
142
Basım Yeri
İstanbul
Baskı
1
Basım Tarihi
2006-03
Çeviren
Elif Gökteke
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Orijinal Adı
L'occupation Americaine
Tedarik Süresi: Temin süresi 2-9 gündür.
%23 İNDİRİM
11,11
8,55
Stokta yok
9789755702827
382041
Amerikan İşgali
Amerikan İşgali
8.55
Fransa, II. Dünya Savaşı'nda, Almanya tarafından işgal edildi. Bu dönemi konu edinen çok sayıda kitap vardır. Savaş bittiğinde, bu kez de "kurtarıcı"nın görünmez boyunduruğu altına girdi ülke. O yıllara eğilen ilk, belkide tek önemli roman, günümüz yazarlarının arasından haklı biçimde sivrilen Pascal Quignard'dan geldi: Amerikan İşgali. Yeni Dünya'nın kültürel hegemonyasını işleyen, büyük bir yazarın Tarih'in kuytuda kalmış sayfalarına olağanüstü bir sevda öyküsünü gizlediği, ince bir roman Amerikan İşgali.Pascal Quignard, küçük bir taşra kasabasındaki toplumsal yaşamı betimlerken kuru bir kapitalizm eleştirisi yapmak ya da geleneksel değerlere methiye düzmek yerine yaşamın devingenliğini ve insanın karmaşıklığını gözler önüne seriyor.
  • Açıklama
    • Fransa, II. Dünya Savaşı'nda, Almanya tarafından işgal edildi. Bu dönemi konu edinen çok sayıda kitap vardır. Savaş bittiğinde, bu kez de "kurtarıcı"nın görünmez boyunduruğu altına girdi ülke. O yıllara eğilen ilk, belkide tek önemli roman, günümüz yazarlarının arasından haklı biçimde sivrilen Pascal Quignard'dan geldi: Amerikan İşgali. Yeni Dünya'nın kültürel hegemonyasını işleyen, büyük bir yazarın Tarih'in kuytuda kalmış sayfalarına olağanüstü bir sevda öyküsünü gizlediği, ince bir roman Amerikan İşgali.Pascal Quignard, küçük bir taşra kasabasındaki toplumsal yaşamı betimlerken kuru bir kapitalizm eleştirisi yapmak ya da geleneksel değerlere methiye düzmek yerine yaşamın devingenliğini ve insanın karmaşıklığını gözler önüne seriyor.
  • Yorumlar
    • Yorum yaz
      Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Pascal Quignard
Pascal Quignard kitapları ve Pascal Quignard eserleri en uygun fiyat seçeneği ile kitapgezegeni.com adresinde, hemen satın almak için tıklayın.
Kapat