Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
Anlama Teknikleri 1: Uygulamalı Okuma Eğitimi (El Kitabı) Grafiker Yay

Anlama Teknikleri 1: Uygulamalı Okuma Eğitimi (El Kitabı)

Yayınevi / Marka: Grafiker Yayınları
ISBN
9789756355749
Boyut
16.00x23.50
Sayfa Sayısı
398
Basım Yeri
Ankara
Baskı
2
Basım Tarihi
2013-09
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Tedarik Süresi: Temin süresi 2-9 gündür.
%27 İNDİRİM
35,00
25,55
Stokta yok
9789756355749
383499
Anlama Teknikleri 1: Uygulamalı Okuma Eğitimi (El Kitabı)
Anlama Teknikleri 1: Uygulamalı Okuma Eğitimi (El Kitabı)
Grafiker Yayınları
25.55

Bu kitapta kuramsal bilgiler yanında, okuma etkinliklerini metinler üzerinden yürütebilme amacı güdülmüştür. Yazarların önceliği, özet hâlinde verilen kuramsal bilgileri, uygulama örnekleriyle zenginleştirmektir. Böylece okumanın nasıl yapılması gerektiği, okuma becerisinin nasıl geliştirileceği, bu beceriyi geliştirme yolunda öğrencilerin ve öğretmen adaylarının neler yapabilecekleri, ileride bu uygulamaları kürsülerine geçecekleri sınıflara nasıl taşıyabilecekleri sezdirilmeye çalışılmıştır. Okuma eğitiminin okul öncesinde resim okumayla başlayan, ilköğretimde yoğunlaşan ve alışkanlığa dönüşen bir süreç olduğu düşünülerek bu kitabın önce anne babalar, ardından anaokulu/ana sınıfı, sınıf, Türkçe-edebiyat öğretmenleri ve bütün öğretmen adayları için kaynak eser, ders ya da başvuru kitabı olması amaçlanmıştır.

  • Açıklama
    • Bu kitapta kuramsal bilgiler yanında, okuma etkinliklerini metinler üzerinden yürütebilme amacı güdülmüştür. Yazarların önceliği, özet hâlinde verilen kuramsal bilgileri, uygulama örnekleriyle zenginleştirmektir. Böylece okumanın nasıl yapılması gerektiği, okuma becerisinin nasıl geliştirileceği, bu beceriyi geliştirme yolunda öğrencilerin ve öğretmen adaylarının neler yapabilecekleri, ileride bu uygulamaları kürsülerine geçecekleri sınıflara nasıl taşıyabilecekleri sezdirilmeye çalışılmıştır. Okuma eğitiminin okul öncesinde resim okumayla başlayan, ilköğretimde yoğunlaşan ve alışkanlığa dönüşen bir süreç olduğu düşünülerek bu kitabın önce anne babalar, ardından anaokulu/ana sınıfı, sınıf, Türkçe-edebiyat öğretmenleri ve bütün öğretmen adayları için kaynak eser, ders ya da başvuru kitabı olması amaçlanmıştır.

  • Yorumlar
    • Yorum yaz
      Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Tacettin Şimşek
Tacettin Şimşek kitapları ve Tacettin Şimşek eserleri en uygun fiyat seçeneği ile kitapgezegeni.com adresinde, hemen satın almak için tıklayın.
Kapat