Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
Aşk-ı Sufi Grafiker Yayınları | KitapGezegeni

Aşk-ı Sufi

Yazar: İbrahim Gül
Yayınevi / Marka: Grafiker Yayınları
ISBN
9789756355978
Boyut
14.00x21.50
Sayfa Sayısı
175
Basım Yeri
Ankara
Baskı
1
Basım Tarihi
2012-07
Kapak Türü
Ciltli
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Tedarik Süresi: Temin süresi 2-9 gündür.
%27 İNDİRİM
15,00
10,95
Stokta yok
9789756355978
383501
Aşk-ı Sufi
Aşk-ı Sufi
Grafiker Yayınları
10.95
Bu yazılar hakikati örterek hakirleştiren kimselere karşı yazılmışşuur çağrılarıdır. Tezat çukurunda debelenen insanlık, içindeoluşan boşluğu yeni mezarlar kazarak kapatmaya çalışıyor.Ve edep hüzne ne kadar komşudur! Yazılarımda her anonun kokusu duyulur. Ama bizimkisi âşıkane hüzündür.Yetimhane değildir. Bu yüzden hüznümüz hezeyanlaradeğil, heyecanlara gebedir. Ruh kökümüze tasallut olmuşbilumum kurtçuklardan arınmak, dağarcığımıza kurulmuşdarağaçlarında sallanan cesetten kelimelere yeni bir ruhüfl emek, katı ve dondurulmuş kalıplar içerisinde bir fetişlermabedi haline getirilmiş gönül ve akıl evimizi hilkatin verisaletin dışında mutlak hakikatin tanınmadığı bir mefkûreocağı kılmak... Hamasete ram olmuş ham gönülleritefekkür demiyle işleyip feraset dergâhında tam kılmak.Marifet de hakikat de bu olsa gerek. Aşkın kendisi, aşktükendiğinde geride kalandır ve bu hem bir sanat hem detalihli bir tesadüftür. Ve Aşk imanın eylemidir. Kimde az aşkvarsa on da az iman vardır.
  • Açıklama
    • Bu yazılar hakikati örterek hakirleştiren kimselere karşı yazılmışşuur çağrılarıdır. Tezat çukurunda debelenen insanlık, içindeoluşan boşluğu yeni mezarlar kazarak kapatmaya çalışıyor.Ve edep hüzne ne kadar komşudur! Yazılarımda her anonun kokusu duyulur. Ama bizimkisi âşıkane hüzündür.Yetimhane değildir. Bu yüzden hüznümüz hezeyanlaradeğil, heyecanlara gebedir. Ruh kökümüze tasallut olmuşbilumum kurtçuklardan arınmak, dağarcığımıza kurulmuşdarağaçlarında sallanan cesetten kelimelere yeni bir ruhüfl emek, katı ve dondurulmuş kalıplar içerisinde bir fetişlermabedi haline getirilmiş gönül ve akıl evimizi hilkatin verisaletin dışında mutlak hakikatin tanınmadığı bir mefkûreocağı kılmak... Hamasete ram olmuş ham gönülleritefekkür demiyle işleyip feraset dergâhında tam kılmak.Marifet de hakikat de bu olsa gerek. Aşkın kendisi, aşktükendiğinde geride kalandır ve bu hem bir sanat hem detalihli bir tesadüftür. Ve Aşk imanın eylemidir. Kimde az aşkvarsa on da az iman vardır.
  • Yorumlar
    • Yorum yaz
      Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
İbrahim Gül
İbrahim Gül kitapları ve İbrahim Gül eserleri en uygun fiyat seçeneği ile kitapgezegeni.com adresinde, hemen satın almak için tıklayın.
Kapat