Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
Aşkın Metafiziği Zeplin Kitap | KitapGezegeni

Aşkın Metafiziği

Yayınevi / Marka: Zeplin Kitap
ISBN
9786057775535
Boyut
12.50x19.50
Sayfa Sayısı
56
Basım Yeri
İstanbul
Baskı
1
Basım Tarihi
2019-10
Çeviren
Burcu Yalçınkaya
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Tedarik Süresi: Temin süresi 3-10 gündür.
%30 İNDİRİM
12,00
8,40
Stokta yok
9786057775535
382639
Aşkın Metafiziği
Aşkın Metafiziği
8.40

Aşkın Metafiziği'nde, Alman filozof Arthur Schopenhauer insanoğlunun var olduğundan beri üzerine kafa yorduğu bir konu olan aşkı ve cinsel aşkı metafiziksel bir düzlemde ele alır. Ona göre kadın-erkek ilişkisinin görünenin ötesinde, türün kaderini belirleyen fizikötesi bir boyutu vardır. Bu yüzden aşk, kendini koruma içgüdüsünü bile aşan en karşı konulmaz itki olmasının yanında en yaygın olanıdır. Schopenhauer'e göre bu gizli ve irrasyonel itki, bireyleri sıklıkla yıkıma sürüklese de her zaman türün iyiliği adına çalışır. Schopenhauer Aşkın Metafiziği'nde kadın-erkek ilişkileriyle ilgili en çok akla takılan soruları cevaplamaktadır.

  • Açıklama
    • Aşkın Metafiziği'nde, Alman filozof Arthur Schopenhauer insanoğlunun var olduğundan beri üzerine kafa yorduğu bir konu olan aşkı ve cinsel aşkı metafiziksel bir düzlemde ele alır. Ona göre kadın-erkek ilişkisinin görünenin ötesinde, türün kaderini belirleyen fizikötesi bir boyutu vardır. Bu yüzden aşk, kendini koruma içgüdüsünü bile aşan en karşı konulmaz itki olmasının yanında en yaygın olanıdır. Schopenhauer'e göre bu gizli ve irrasyonel itki, bireyleri sıklıkla yıkıma sürüklese de her zaman türün iyiliği adına çalışır. Schopenhauer Aşkın Metafiziği'nde kadın-erkek ilişkileriyle ilgili en çok akla takılan soruları cevaplamaktadır.

  • Yorumlar
    • Yorum yaz
      Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Arthur Schopenhauer
Arthur Schopenhauer kitapları ve Arthur Schopenhauer eserleri en uygun fiyat seçeneği ile kitapgezegeni.com adresinde, hemen satın almak için tıklayın.
Kapat