Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
Benmerkezcilik Genesis Kitap | KitapGezegeni Benmerkezcilik Genesis Kitap | KitapGezegeni

Benmerkezcilik

Yazar: Uta Hess
Yayınevi / Marka: Genesis Kitap
ISBN
9786055410230
Boyut
13.50x19.50
Sayfa Sayısı
143
Baskı
1
Basım Tarihi
2011-12
Çeviren
Mustafa Tüzel
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Orijinal Adı
Die Irc-Gesellschaft: Vom Umgang mit Egozentrikern
Tedarik Süresi: Temin süresi 2-9 gündür.
%29 İNDİRİM
3,70
2,63
Stokta yok
9786055410230
382886
Benmerkezcilik
Benmerkezcilik
2.63

Benmerkezci davranış toplumumuzda çok yaygındır. Ben tapınısı, kendini gerçekleştirme perdesi altında, adeta sosyal bir kişiliğe bürünmüştür. Bu yüzden bir benmerkezciyi fark edebilmek çok zordur. Benmerkezci, sağlıklı bir bencillikten belirgin bir biçimde ayrılır ve ilk içgüdülerimiz düzleminde ciddiye alınması gereken bir bozukluktur; bu yüzden her sosyal topluluk için büyük bir patlama potansiyeli oluşturmaktadır. Bu kitapla, bu ruhsal bulaşıcı hastalığın toplumumuza verdiği zararlara dikkat çekmek istiyorum. Ve Ben-bulaşıcılığının daha fazla yayılmasına karşı; kurbanlar, kullanılanlar, ihanete uğrayanlardan, hilelerle ve yalanlarla zarara uğrayanlardan yana nihayet bir şeyler yapmak istiyorum. Beleşçilere karşı artık nazik davranmama, onlara hayır diyebilme cesareti aşılamak istiyorum. Her isteyen bizim yardımımızı hak etmez. Burada önemli olan, karşımızda ne zaman bir benmerkezci ve ne zaman gerçek bir yakınlık ve dostluk gereksinimi olduğuna ilişkin bilincimizi keskinleştirmektir.

  • Açıklama
    • Benmerkezci davranış toplumumuzda çok yaygındır. Ben tapınısı, kendini gerçekleştirme perdesi altında, adeta sosyal bir kişiliğe bürünmüştür. Bu yüzden bir benmerkezciyi fark edebilmek çok zordur. Benmerkezci, sağlıklı bir bencillikten belirgin bir biçimde ayrılır ve ilk içgüdülerimiz düzleminde ciddiye alınması gereken bir bozukluktur; bu yüzden her sosyal topluluk için büyük bir patlama potansiyeli oluşturmaktadır. Bu kitapla, bu ruhsal bulaşıcı hastalığın toplumumuza verdiği zararlara dikkat çekmek istiyorum. Ve Ben-bulaşıcılığının daha fazla yayılmasına karşı; kurbanlar, kullanılanlar, ihanete uğrayanlardan, hilelerle ve yalanlarla zarara uğrayanlardan yana nihayet bir şeyler yapmak istiyorum. Beleşçilere karşı artık nazik davranmama, onlara hayır diyebilme cesareti aşılamak istiyorum. Her isteyen bizim yardımımızı hak etmez. Burada önemli olan, karşımızda ne zaman bir benmerkezci ve ne zaman gerçek bir yakınlık ve dostluk gereksinimi olduğuna ilişkin bilincimizi keskinleştirmektir.

  • Yorumlar
    • Yorum yaz
      Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Uta Hess
Uta Hess kitapları ve Uta Hess eserleri en uygun fiyat seçeneği ile kitapgezegeni.com adresinde, hemen satın almak için tıklayın.
Kapat