Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
Bitmeyen Savaşım Sel Yayıncılık | KitapGezegeni

Bitmeyen Savaşım

Yayınevi / Marka: Sel Yayıncılık
ISBN
9789755701424
Boyut
13.50x20.00
Sayfa Sayısı
358
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Tedarik Süresi: Temin süresi 2-9 gündür.
%23 İNDİRİM
9,26
7,13
Stokta yok
9789755701424
383061
Bitmeyen Savaşım
Bitmeyen Savaşım
7.13

Bu, bitmeyen bir savaşım.Yüzyıllarca süren mücadeleleri sonunda kadınlar birçok haklar elde ettiler. Ne var ki, pratikle teori arasındaki çelişki, hala cinsler arası farklılığın yapısal prensibine dayandırılmak istenmektedir. Bu çelişkide cinsel tarafsızlık söz konusu değildir, tersine bu, ataerkil bir yapının görev taksimidir.Ama kadınlar kendi tarihlerini araştırmaya ve incelemeye başladılar. Onlar, elde ettikleri bilgilerle nereye kadar gidebileceklerini değil, hiçbir koşul tanımadan eşitliklerine ve özgürlüklerine ulaşabilmenin yollarını aramaktadırlar.Bitmeyen Savaşım, kadın tarihine genel bir bakıştır. Kitap, Ortaçağdan başlayarak Birinci Dünya Savaşı'na kadar kadın hareketlerini izlemektedir. Ortaçağ, kadınların ilk kez soru sormaya başladıkları bir dönem olarak önemlidir. Birinci Dünya Savaşı öncesi ve sonrası ise, eskiyle yeninin, modern parçasıdır, ama mücadele sona ermemiştir. Dünya kadınlarının savaşımı, erkekle kadın arasında tam bir eşitlik sağlanıncaya kadar sürecektir.

  • Açıklama
    • Bu, bitmeyen bir savaşım.Yüzyıllarca süren mücadeleleri sonunda kadınlar birçok haklar elde ettiler. Ne var ki, pratikle teori arasındaki çelişki, hala cinsler arası farklılığın yapısal prensibine dayandırılmak istenmektedir. Bu çelişkide cinsel tarafsızlık söz konusu değildir, tersine bu, ataerkil bir yapının görev taksimidir.Ama kadınlar kendi tarihlerini araştırmaya ve incelemeye başladılar. Onlar, elde ettikleri bilgilerle nereye kadar gidebileceklerini değil, hiçbir koşul tanımadan eşitliklerine ve özgürlüklerine ulaşabilmenin yollarını aramaktadırlar.Bitmeyen Savaşım, kadın tarihine genel bir bakıştır. Kitap, Ortaçağdan başlayarak Birinci Dünya Savaşı'na kadar kadın hareketlerini izlemektedir. Ortaçağ, kadınların ilk kez soru sormaya başladıkları bir dönem olarak önemlidir. Birinci Dünya Savaşı öncesi ve sonrası ise, eskiyle yeninin, modern parçasıdır, ama mücadele sona ermemiştir. Dünya kadınlarının savaşımı, erkekle kadın arasında tam bir eşitlik sağlanıncaya kadar sürecektir.

  • Yorumlar
    • Yorum yaz
      Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Süheyla Kadıoğlu
Süheyla Kadıoğlu kitapları ve Süheyla Kadıoğlu eserleri en uygun fiyat seçeneği ile kitapgezegeni.com adresinde, hemen satın almak için tıklayın.
Kapat