Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
Bukalemunlar İçin Müzik Sel Yayıncılık | KitapGezegeni

Bukalemunlar İçin Müzik

Yazar: Truman Capote
Yayınevi / Marka: Sel Yayıncılık
ISBN
9789755704395
Boyut
13.50x19.50
Sayfa Sayısı
221
Basım Yeri
İstanbul
Baskı
1
Basım Tarihi
2010-01
Çeviren
Püren Özgören
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Orijinal Adı
Music for Chameleons
Tedarik Süresi: Temin süresi 2-9 gündür.
%23 İNDİRİM
16,67
12,84
Stokta yok
9789755704395
383069
Bukalemunlar İçin Müzik
Bukalemunlar İçin Müzik
12.84
Bukalemunlar İçin Müzik ilk yayınlandığı 1980 yılında tam 16 hafta New York Times çoksatanlar listesinde kalarak duyulmamış bir zafere imza attı. Truman Capote'nin altı öyküsünün, Soğukkanlılıkla romanına kaynaklık eden cinayet vakasında çalışan dedektif Jake Pepper'le yaptığı bir röportajın ve "Söyleşi Portreleri" bölümünü oluşturan yedi röportajın yer aldığı kitap, Truman Capote kitapları arasında çok önemli bir yere sahip.Truman Capote'nin son üretken dönemine rastlayan Bukalemunlar İçin Müzik'i yazmak için First Avenue'deki evine kapanıp kitap üzerinde çalışması, bağımlılıklarının ciddi bir hal aldığından endişelenen arkadaşları için bir umut kaynağı olmuştu. Kitapta yer alan metinlerin çoğu o dönem, Andy Warhol'un Interview dergisinde "Capote'yle Sohbetler" bölümünde yayınlandı.Truman Capote'nin tüm eserlerini yayınlayan Sel Yayıncılık, Bukalemunlar İçin Müzik'le kütüphanelerdeki çok önemli bir boşluğu dolduruyor.
  • Açıklama
    • Bukalemunlar İçin Müzik ilk yayınlandığı 1980 yılında tam 16 hafta New York Times çoksatanlar listesinde kalarak duyulmamış bir zafere imza attı. Truman Capote'nin altı öyküsünün, Soğukkanlılıkla romanına kaynaklık eden cinayet vakasında çalışan dedektif Jake Pepper'le yaptığı bir röportajın ve "Söyleşi Portreleri" bölümünü oluşturan yedi röportajın yer aldığı kitap, Truman Capote kitapları arasında çok önemli bir yere sahip.Truman Capote'nin son üretken dönemine rastlayan Bukalemunlar İçin Müzik'i yazmak için First Avenue'deki evine kapanıp kitap üzerinde çalışması, bağımlılıklarının ciddi bir hal aldığından endişelenen arkadaşları için bir umut kaynağı olmuştu. Kitapta yer alan metinlerin çoğu o dönem, Andy Warhol'un Interview dergisinde "Capote'yle Sohbetler" bölümünde yayınlandı.Truman Capote'nin tüm eserlerini yayınlayan Sel Yayıncılık, Bukalemunlar İçin Müzik'le kütüphanelerdeki çok önemli bir boşluğu dolduruyor.
  • Yorumlar
    • Yorum yaz
      Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Truman Capote
Truman Capote kitapları ve Truman Capote eserleri en uygun fiyat seçeneği ile kitapgezegeni.com adresinde, hemen satın almak için tıklayın.
Kapat