Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
Cantatrix Sopranica L. ve Diğer Bilimsel Yazılar Sel Yayıncılık | Kita

Cantatrix Sopranica L. ve Diğer Bilimsel Yazılar

Yazar: Georges Perec
Yayınevi / Marka: Sel Yayıncılık
ISBN
9789755703367
Boyut
13.50x19.50
Sayfa Sayısı
79
Baskı
2
Basım Tarihi
2015-10
Çeviren
Alper Ünal
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Orijinal Adı
Cantatrix Sopranica L. Et Autres Ecrits Scientifiques
Tedarik Süresi: Temin süresi 2-9 gündür.
%23 İNDİRİM
18,00
13,86
Stokta yok
9789755703367
383080
Cantatrix Sopranica L. ve Diğer Bilimsel Yazılar
Cantatrix Sopranica L. ve Diğer Bilimsel Yazılar
Sel Yayıncılık
13.86

Perec, yeri geldiğinde değerli kadın ses sanatçılarının üzerinde domates atılması deneyinin sonuçlarını göstermek için nörofizyolist veya İputupi Adası'ndaki kelebeklerin melezleşmesini incelemek için böcek uzmanı, yeri geldiğinde iki büyük adamın arkadaşlığının şarkısını söylemek için kutsal işler bilimcisi veya Chartres Katedrali'ni takdim etmek için tarihçi olacaktır. Son olarak, onu, arkadaşı Harry Mathews'la işbirliği yaparak, bilgili filolog kimliğiyle, Raymond Roussel'in daha önce yayımlanmamış, değerli olduğu kadar esrarengiz bir eserin kusursuz bir yoruma el atmış olarak görüyoruz. Parodi mi? Büyük edebiyat eserlerini taklit ederek ortaya çıkarılmış bir eser mi? Aşırı taklit mi? Karikatür mü? Burada toplanan ve Perec'in pek de bilinmeyen bir tarafını, bilgin kimliğini önce çıkaran metinlerin her birine bir isim verme işini okura bırakalım.

  • Açıklama
    • Perec, yeri geldiğinde değerli kadın ses sanatçılarının üzerinde domates atılması deneyinin sonuçlarını göstermek için nörofizyolist veya İputupi Adası'ndaki kelebeklerin melezleşmesini incelemek için böcek uzmanı, yeri geldiğinde iki büyük adamın arkadaşlığının şarkısını söylemek için kutsal işler bilimcisi veya Chartres Katedrali'ni takdim etmek için tarihçi olacaktır. Son olarak, onu, arkadaşı Harry Mathews'la işbirliği yaparak, bilgili filolog kimliğiyle, Raymond Roussel'in daha önce yayımlanmamış, değerli olduğu kadar esrarengiz bir eserin kusursuz bir yoruma el atmış olarak görüyoruz. Parodi mi? Büyük edebiyat eserlerini taklit ederek ortaya çıkarılmış bir eser mi? Aşırı taklit mi? Karikatür mü? Burada toplanan ve Perec'in pek de bilinmeyen bir tarafını, bilgin kimliğini önce çıkaran metinlerin her birine bir isim verme işini okura bırakalım.

  • Yorumlar
    • Yorum yaz
      Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Georges Perec
Georges Perec kitapları ve Georges Perec eserleri en uygun fiyat seçeneği ile kitapgezegeni.com adresinde, hemen satın almak için tıklayın.
Kapat