Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
Charles Baudelaire'in Son Günleri Sel Yayıncılık | KitapGezegeni

Charles Baudelaire'in Son Günleri

Yayınevi / Marka: Sel Yayıncılık
ISBN
9799755700761
Boyut
13.50x20.00
Sayfa Sayısı
301
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Tedarik Süresi: Temin süresi 2-9 gündür.
%23 İNDİRİM
9,26
7,13
Stokta yok
9799755700761
383082
Charles Baudelaire'in Son Günleri
Charles Baudelaire'in Son Günleri
7.13

Yaşamı en az yapıtı kadar ilginç ve karanlık olan Charles Baudelaire'in hayattaki son günlerinin romanıdır. Ülkemizde şimdiye kadar sadece gazete yazılarıyla tanıyabildiğimiz, son olarak da Liz Behmoaras'ın çeşitli dünya yazarlarıyla yaptığı röportajlardan oluşan kitabında (Yüzyıl Sonu Tanıklıkları) bir konuşmasıyla karşımıza çıkan Fransız filozof Bernard-Henri Levy'nin romanı, Charles Baudelaire'in Son Günleri yayımlandığı yıl Fransanın en önemli ödüllerinden biri olan Interallie'yi kazanmıştı. Charles Baudelaire'in Son Günleri, şair Baudelaire'in yaşamının büyük bir sessizliğe ve yalnızlığa boğulduğu dönemi anlatıyor. Baudelaire'in anılan döneminde hayatında yer etmiş kişilikler (pansiyon sahibi, papaz, fotoğrafçı, fahişe sevgili) yer yer mektup ve günlük diliyle okur karşısına çıkıyor. Romanda, şairin aynı zamanda önemli hastalıklar geçirdiği bir dönem içeren son yıllarında kurduğu ilginç ve karmaşık ilişkiler de su yüzüne çıkarılırken Baudelaire'in anne-üvey baba- zorlu edebiyat çevreleri arasında gelişen bütün yaşamını sarsan bağlılıkların, duyarlılıkların ve nefretlerin de altı çiziliyor. Charles Baudelaire'in Son Günleri, Baudelaire uzmanlarından olumlu eleştiriler almış, roman sanatı ve tarihsel kişilikler üzerine birçok tartışmaya yol açmıştır.

  • Açıklama
    • Yaşamı en az yapıtı kadar ilginç ve karanlık olan Charles Baudelaire'in hayattaki son günlerinin romanıdır. Ülkemizde şimdiye kadar sadece gazete yazılarıyla tanıyabildiğimiz, son olarak da Liz Behmoaras'ın çeşitli dünya yazarlarıyla yaptığı röportajlardan oluşan kitabında (Yüzyıl Sonu Tanıklıkları) bir konuşmasıyla karşımıza çıkan Fransız filozof Bernard-Henri Levy'nin romanı, Charles Baudelaire'in Son Günleri yayımlandığı yıl Fransanın en önemli ödüllerinden biri olan Interallie'yi kazanmıştı. Charles Baudelaire'in Son Günleri, şair Baudelaire'in yaşamının büyük bir sessizliğe ve yalnızlığa boğulduğu dönemi anlatıyor. Baudelaire'in anılan döneminde hayatında yer etmiş kişilikler (pansiyon sahibi, papaz, fotoğrafçı, fahişe sevgili) yer yer mektup ve günlük diliyle okur karşısına çıkıyor. Romanda, şairin aynı zamanda önemli hastalıklar geçirdiği bir dönem içeren son yıllarında kurduğu ilginç ve karmaşık ilişkiler de su yüzüne çıkarılırken Baudelaire'in anne-üvey baba- zorlu edebiyat çevreleri arasında gelişen bütün yaşamını sarsan bağlılıkların, duyarlılıkların ve nefretlerin de altı çiziliyor. Charles Baudelaire'in Son Günleri, Baudelaire uzmanlarından olumlu eleştiriler almış, roman sanatı ve tarihsel kişilikler üzerine birçok tartışmaya yol açmıştır.

  • Yorumlar
    • Yorum yaz
      Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Bernard-Henry Levy
Bernard-Henry Levy kitapları ve Bernard-Henry Levy eserleri en uygun fiyat seçeneği ile kitapgezegeni.com adresinde, hemen satın almak için tıklayın.
Kapat