Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
Çile Dedalus Kitap | KitapGezegeni

Çile
Avangart Bir Romanın Taslağı

Yazar: Atila Ataman
Yayınevi / Marka: Dedalus Kitap
ISBN
9786054708321
Boyut
13.50x19.50
Sayfa Sayısı
88
Basım Yeri
İstanbul
Baskı
1
Basım Tarihi
2013
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Tedarik Süresi: Temin süresi 2-9 gündür.
%25 İNDİRİM
12,00
9,00
Stokta yok
9786054708321
383161
Çile
Çile Avangart Bir Romanın Taslağı
9.00

Woolf'un Orlando'su tek bir şiir kitabı üzerinde birkaç yüzyıl boyunca çalışmıştı. Radikal bir estetiğin ancak tek bir eser üzerinde bütün bir ömür boyunca çalışıp sonuçta da sadece tam ve kesin bir sessizliğe, sözcük yokluğuna ulaşmakla tatmin olabileceğini hayal etmek de imkansız değildir. Tamamlanmış bir sessizliğin bir adım öncesindeyse, Ahmet Haşim'in Celcelutiyye'ye ideal bir şiir olarak işaret etmesi gibi, artık belirli anlamlardan çok müzik olarak seslere ve enigmatik amblemler olarak kelimelere yönelmiş arzu gelir. Neyse ki şair değilim ve bu kadar yüksek kriterler belirlemeyeceğim.

  • Açıklama
    • Woolf'un Orlando'su tek bir şiir kitabı üzerinde birkaç yüzyıl boyunca çalışmıştı. Radikal bir estetiğin ancak tek bir eser üzerinde bütün bir ömür boyunca çalışıp sonuçta da sadece tam ve kesin bir sessizliğe, sözcük yokluğuna ulaşmakla tatmin olabileceğini hayal etmek de imkansız değildir. Tamamlanmış bir sessizliğin bir adım öncesindeyse, Ahmet Haşim'in Celcelutiyye'ye ideal bir şiir olarak işaret etmesi gibi, artık belirli anlamlardan çok müzik olarak seslere ve enigmatik amblemler olarak kelimelere yönelmiş arzu gelir. Neyse ki şair değilim ve bu kadar yüksek kriterler belirlemeyeceğim.

  • Yorumlar
    • Yorum yaz
      Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Atila Ataman
Atila Ataman kitapları ve Atila Ataman eserleri en uygun fiyat seçeneği ile kitapgezegeni.com adresinde, hemen satın almak için tıklayın.
Kapat