Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
Devlet Sırrı ve Devlet Sırlarına Karşı İşlenen Suçlar On İki Levha Yay Devlet Sırrı ve Devlet Sırlarına Karşı İşlenen Suçlar On İki Levha Yay

Devlet Sırrı ve Devlet Sırlarına Karşı İşlenen Suçlar

Yazar: Cem Şenol
Yayınevi / Marka: On İki Levha Yayınları
ISBN
9789752449039
Boyut
16.00x23.50
Sayfa Sayısı
378
Basım Yeri
İstanbul
Baskı
1
Basım Tarihi
2019-10
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Tedarik Süresi: Temin süresi 2-9 gündür.
%15 İNDİRİM
50,00
42,50
Stokta yok
9789752449039
382285
Devlet Sırrı ve Devlet Sırlarına Karşı İşlenen Suçlar
Devlet Sırrı ve Devlet Sırlarına Karşı İşlenen Suçlar
On İki Levha Yayınları
42.50

Devlet sırları ve bu sırlara karşı işlenen suçlar, bir yönüyle bireylerin bilgi edinme hakkı ve basının haber verme hürriyetiyle diğer yönüyle ise devlet sırrı ile korunması amaçlanan kamu yararıyla ilgilidir. Kavramın sağladığı gizlilik koruması nedeniyle kamu görevlileri ve siyasetçiler için her zaman cazip bir sığınak işlevi görmesi ise kavramın sürekli tartışılmalara konu olmasına neden olmaktadır. Bu çalışmada devlet sırları ve devlet sırlarına karşı işlenen suçlar, yargı kararları ve karşılaştırmalı hukukta konuya ilişkin yapılan düzenlemeler çerçevesinde ele alınmaktadır.

  • Açıklama
    • Devlet sırları ve bu sırlara karşı işlenen suçlar, bir yönüyle bireylerin bilgi edinme hakkı ve basının haber verme hürriyetiyle diğer yönüyle ise devlet sırrı ile korunması amaçlanan kamu yararıyla ilgilidir. Kavramın sağladığı gizlilik koruması nedeniyle kamu görevlileri ve siyasetçiler için her zaman cazip bir sığınak işlevi görmesi ise kavramın sürekli tartışılmalara konu olmasına neden olmaktadır. Bu çalışmada devlet sırları ve devlet sırlarına karşı işlenen suçlar, yargı kararları ve karşılaştırmalı hukukta konuya ilişkin yapılan düzenlemeler çerçevesinde ele alınmaktadır.

  • Yorumlar
    • Yorum yaz
      Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Cem Şenol
Cem Şenol kitapları ve Cem Şenol eserleri en uygun fiyat seçeneği ile kitapgezegeni.com adresinde, hemen satın almak için tıklayın.
Kapat