Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
Din Fenomenolojisi Sarkaç Yayınları | KitapGezegeni

Din Fenomenolojisi
Wilfred Cantwell Smith Örneği

Yazar: Emir Kuşçu
Yayınevi / Marka: Sarkaç Yayınları
ISBN
9786054556007
Boyut
13.50x23.00
Sayfa Sayısı
267
Basım Yeri
Ankara
Baskı
1
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Tedarik Süresi: Temin süresi 5-12 gündür.
%20 İNDİRİM
27,00
21,60
Stokta yok
9786054556007
382563
Din Fenomenolojisi
Din Fenomenolojisi Wilfred Cantwell Smith Örneği
21.60
Din fenomenolojisi denilen metodoloji, uzun yıllardır dini araştırmalar alanında kullanılan bir yaklaşımdır. Genel çerçevede bakıldığında belli başlı bazı sorunları bulunan din fenomenolojisinin en merkezi sorununun dini fenomenleri "içeriden anlama" sorunu olduğu görülmektedir. Şüphesiz bunun karşıtı, yani "dışarıdan anlama" sorunu da bulunmaktadır.Yrd. Doç. Dr. Emir Kuşçu, "Din Fenomenolojisi" isimli bu eserinde, dini içeriden anlama yönteminin en etkili isimlerinin başında gelen Wilfred Cantwell Smith örneğinden yola çıkarak, ülkemizdeki yöntemsel çalışmalara önemli bir katkı sağlamaktadır. İslâmî bilimlerle ilgilenen araştırmacılara "fenomenolojik yöntem" hakkında bakış açılarını geliştirecek bilgiler sunmaktadır.
  • Açıklama
    • Din fenomenolojisi denilen metodoloji, uzun yıllardır dini araştırmalar alanında kullanılan bir yaklaşımdır. Genel çerçevede bakıldığında belli başlı bazı sorunları bulunan din fenomenolojisinin en merkezi sorununun dini fenomenleri "içeriden anlama" sorunu olduğu görülmektedir. Şüphesiz bunun karşıtı, yani "dışarıdan anlama" sorunu da bulunmaktadır.Yrd. Doç. Dr. Emir Kuşçu, "Din Fenomenolojisi" isimli bu eserinde, dini içeriden anlama yönteminin en etkili isimlerinin başında gelen Wilfred Cantwell Smith örneğinden yola çıkarak, ülkemizdeki yöntemsel çalışmalara önemli bir katkı sağlamaktadır. İslâmî bilimlerle ilgilenen araştırmacılara "fenomenolojik yöntem" hakkında bakış açılarını geliştirecek bilgiler sunmaktadır.
  • Yorumlar
    • Yorum yaz
      Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Emir Kuşçu
Emir Kuşçu kitapları ve Emir Kuşçu eserleri en uygun fiyat seçeneği ile kitapgezegeni.com adresinde, hemen satın almak için tıklayın.
Kapat