Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
Enneadlar Ruh ve Madde Yayınları | KitapGezegeni

Enneadlar

Yazar: Plotinus
Yayınevi / Marka: Ruh ve Madde Yayınları
ISBN
9789756377253
Boyut
13.50x19.50
Sayfa Sayısı
270
Baskı
1
Basım Tarihi
2008-10
Çeviren
Haluk Özden
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Orijinal Adı
Les Enneades
Tedarik Süresi: Temin süresi 2-9 gündür.
%25 İNDİRİM
14,81
11,11
Stokta yok
9789756377253
382183
Enneadlar
Enneadlar
Ruh ve Madde Yayınları
11.11

Bu kitap Yeni İskenderiye Okulunun ve Yeni Eflatunculuğun en büyük temsilcisi olan filozof Plotinos'un öğretisinin kendi talebesi Porphyrios tarafından Enneadlar (Dokuzluklar) başlığı altında toplanmasıyla oluşturulmuş büyük yapıtın M. Nicolas Bouillet'nin çevirisi ile Paris'te 1856 yılında yayınlanmış olan orijinalinin bir özetidir. Eflatun'un idea kuramını ve metafiziğini kendi katkılarıyla da yeniden öne süren Plotinos'un öğretisi, büyük inisiyenin (Eflatun) Hellenistik çağda, ayrıca Orta Çağda hem Hristiyan hem de İslam felsefesinde etkili olmasını sağlaması bakımından çok önemlidir. Ülkemizdeki bir boşluğu da doldurmakta olan bu özet kitap hem büyük filozof Plotinos'un öğretisinin bütününe yönlendirici bir rehber olması hem de ezoterik geleneğin anlaşılması zor alanlarına ışık tutarak zihinlerde yepyeni açılımlar oluşturması bakımından önemli bir görevi hakkıyla yerine getirmektedir.

  • Açıklama
    • Bu kitap Yeni İskenderiye Okulunun ve Yeni Eflatunculuğun en büyük temsilcisi olan filozof Plotinos'un öğretisinin kendi talebesi Porphyrios tarafından Enneadlar (Dokuzluklar) başlığı altında toplanmasıyla oluşturulmuş büyük yapıtın M. Nicolas Bouillet'nin çevirisi ile Paris'te 1856 yılında yayınlanmış olan orijinalinin bir özetidir. Eflatun'un idea kuramını ve metafiziğini kendi katkılarıyla da yeniden öne süren Plotinos'un öğretisi, büyük inisiyenin (Eflatun) Hellenistik çağda, ayrıca Orta Çağda hem Hristiyan hem de İslam felsefesinde etkili olmasını sağlaması bakımından çok önemlidir. Ülkemizdeki bir boşluğu da doldurmakta olan bu özet kitap hem büyük filozof Plotinos'un öğretisinin bütününe yönlendirici bir rehber olması hem de ezoterik geleneğin anlaşılması zor alanlarına ışık tutarak zihinlerde yepyeni açılımlar oluşturması bakımından önemli bir görevi hakkıyla yerine getirmektedir.

  • Yorumlar
    • Yorum yaz
      Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Plotinus
Plotinus kitapları ve Plotinus eserleri en uygun fiyat seçeneği ile kitapgezegeni.com adresinde, hemen satın almak için tıklayın.
Kapat