Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
Erken Çocukluk Döneminde Gelişim 2 (36-72 Ay) Anı Yayıncılık | KitapGe Erken Çocukluk Döneminde Gelişim 2 (36-72 Ay) Anı Yayıncılık | KitapGe

Erken Çocukluk Döneminde Gelişim 2 (36-72 Ay)

Yayınevi / Marka: Anı Yayıncılık
ISBN
9786051703381
Boyut
16.00x24.00
Sayfa Sayısı
440
Baskı
2
Basım Tarihi
2020-02
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Tedarik Süresi: Temin süresi 3-10 gündür.
%12 İNDİRİM
49,00
43,12
Stokta yok
9786051703381
382913
Erken Çocukluk Döneminde Gelişim 2 (36-72 Ay)
Erken Çocukluk Döneminde Gelişim 2 (36-72 Ay)
43.12

Gelişimin hızlı olduğu erken çocukluk yıllarındaki çocuklarla çalışan eğitimcilerin her çocuğun biricik olduğu ilkesini ve de daha birçok ilkeyi göz önünde bulundurarak etkili eğitim ortamları hazırlamalarının önemi büyüktür. Etkili ve çocuğa göre eğitim ortamları hazırlamanın temelinde bu dönem çocuklarının gelişimlerini bilmek elzem olarak görülür. Eğitimci gelişim özelliklerini iyi bilirse, altı aylık bir bebeği yürütmek için zorlamayacağı gibi otuz altı aylık bir çocuğa da yirmiye kadar saymayı öğretmeye çabalamaz; altmış aylık olmuş ve renklerin tonlarını detaylı bir şekilde ayırt edebilen bir çocuğa kırmızıyı öğretmeyi aklından bile geçirmez. Bu düşüncelerden yola çıkarak, erken çocukluk dönemi eğitimcilerine, bu dönemin gelişim özellikleri Erken Çocukluk Döneminde Gelişim 1 ve Erken Çocukluk Döneminde Gelişim 2 kitaplarında detaylı bir şekilde açıklanmıştır.

  • Açıklama
    • Gelişimin hızlı olduğu erken çocukluk yıllarındaki çocuklarla çalışan eğitimcilerin her çocuğun biricik olduğu ilkesini ve de daha birçok ilkeyi göz önünde bulundurarak etkili eğitim ortamları hazırlamalarının önemi büyüktür. Etkili ve çocuğa göre eğitim ortamları hazırlamanın temelinde bu dönem çocuklarının gelişimlerini bilmek elzem olarak görülür. Eğitimci gelişim özelliklerini iyi bilirse, altı aylık bir bebeği yürütmek için zorlamayacağı gibi otuz altı aylık bir çocuğa da yirmiye kadar saymayı öğretmeye çabalamaz; altmış aylık olmuş ve renklerin tonlarını detaylı bir şekilde ayırt edebilen bir çocuğa kırmızıyı öğretmeyi aklından bile geçirmez. Bu düşüncelerden yola çıkarak, erken çocukluk dönemi eğitimcilerine, bu dönemin gelişim özellikleri Erken Çocukluk Döneminde Gelişim 1 ve Erken Çocukluk Döneminde Gelişim 2 kitaplarında detaylı bir şekilde açıklanmıştır.

  • Yorumlar
    • Yorum yaz
      Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Aysel Köksal Akyol
Aysel Köksal Akyol kitapları ve Aysel Köksal Akyol eserleri en uygun fiyat seçeneği ile kitapgezegeni.com adresinde, hemen satın almak için tıklayın.
Kapat