Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
Fransa'da Türkçe Öğretimi Sarkaç Yayınları | KitapGezegeni

Fransa'da Türkçe Öğretimi

Yazar: Muammer Nurlu
Yayınevi / Marka: Sarkaç Yayınları
ISBN
9786058803930
Boyut
13.50x23.00
Sayfa Sayısı
185
Basım Yeri
Ankara
Baskı
1
Basım Tarihi
2011-02
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Tedarik Süresi: Temin süresi 5-12 gündür.
%20 İNDİRİM
37,00
29,60
Stokta yok
9786058803930
382569
Fransa'da Türkçe Öğretimi
Fransa'da Türkçe Öğretimi
29.60
Fransa -Türkiye ilişkilerinin en azından 16. yüzyıldan beri devam ettiği bilinmektedir. Bu ilişkiler kapsamında Türkiye'de 19. yüzyıldan beri Fransızca öğretilmesine rağmen, Fransa'da yabancı dill olarak Türkçeye yer verilmediği görülmektedir.Fakat son yıllarda Fransa'da Türkçenin öğretimi üzerine çeşitli makalelerin yazıldığı ve projelerin yürütüldüğü sevindirici gelişmeler olarak karşımıza çıkmaktadır. 1999'de Fransa'da uygulamaya konulan yabancı dil olarak Türkçe öğretiminin "yavaş diller" listesinde yer alması ise ne yazık ki, göstermelik olmaktan ileriye gidememiştir. Halbuki, Devletlerarası ilişkiler çerçevesinde Türkçenin Fransa'da yabancı dil olarak öğretilmesi yaygınlaştırılabilir. Bu konuda yeni imkânlar yaratılabilir.Doç. Dr. Muammer Nurlu, "Fransa'da Türkçe Öğretimi" isimli bu araştırma ile bizzat yerinde yaptığı gözlemler ve incelemelerle, hem bu imkânları ortaya koymakta hem de dilbilim ve özellikle Türk Dili konusundaki çalışmalara önemli katkılar yapmakta; Fransız eğitim sistemi hakkında da doyurucu bilgiler vermektedir.
  • Açıklama
    • Fransa -Türkiye ilişkilerinin en azından 16. yüzyıldan beri devam ettiği bilinmektedir. Bu ilişkiler kapsamında Türkiye'de 19. yüzyıldan beri Fransızca öğretilmesine rağmen, Fransa'da yabancı dill olarak Türkçeye yer verilmediği görülmektedir.Fakat son yıllarda Fransa'da Türkçenin öğretimi üzerine çeşitli makalelerin yazıldığı ve projelerin yürütüldüğü sevindirici gelişmeler olarak karşımıza çıkmaktadır. 1999'de Fransa'da uygulamaya konulan yabancı dil olarak Türkçe öğretiminin "yavaş diller" listesinde yer alması ise ne yazık ki, göstermelik olmaktan ileriye gidememiştir. Halbuki, Devletlerarası ilişkiler çerçevesinde Türkçenin Fransa'da yabancı dil olarak öğretilmesi yaygınlaştırılabilir. Bu konuda yeni imkânlar yaratılabilir.Doç. Dr. Muammer Nurlu, "Fransa'da Türkçe Öğretimi" isimli bu araştırma ile bizzat yerinde yaptığı gözlemler ve incelemelerle, hem bu imkânları ortaya koymakta hem de dilbilim ve özellikle Türk Dili konusundaki çalışmalara önemli katkılar yapmakta; Fransız eğitim sistemi hakkında da doyurucu bilgiler vermektedir.
  • Yorumlar
    • Yorum yaz
      Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Muammer Nurlu
Muammer Nurlu kitapları ve Muammer Nurlu eserleri en uygun fiyat seçeneği ile kitapgezegeni.com adresinde, hemen satın almak için tıklayın.
Kapat