Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
Gölgede Açan Çiçekler Gece Kitaplığı | KitapGezegeni

Gölgede Açan Çiçekler

Yayınevi / Marka: Gece Kitaplığı
ISBN
9786057749666
Boyut
13.50x21.00
Sayfa Sayısı
381
Basım Yeri
Ordu
Baskı
1
Basım Tarihi
2019-10
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Tedarik Süresi: Temin süresi 3-10 gündür.
%30 İNDİRİM
54,60
38,22
Stokta yok
9786057749666
382357
Gölgede Açan Çiçekler
Gölgede Açan Çiçekler
38.22

Toplumumuzda ve dünyada kadın olmak gerçekten talihsizliktir. Cumhuriyetle bazı haklara kavuşulsa dahi erkek egemen toplumlarda zihniyeti, yargıları yıkmak zordur. Yöneten, yargılayan, yasa koyan çoğunluktadır. Yıllarca aynı ailenin erkeklerine eğitim hak görülmüş ama kadın yeterince annelik eğitimi almadan anne adayı olmuştur. Zaman zaman ezilmişlik, eğitimsizlik, çaresizlik yüzünden hakkını aramayı bile son çare olarak şiddette bulmuştur. Çocuk yuvasına terkedilen, kimsesiz Aslı öğretmen olarak Doğu'da bir ilçeye atanır ve aşık olur. İlk kez bir aileye sahip olmanın sarhoşluğunu yaşarken kan davası nedeniyle eşi öldürülür. Bilinçsizce intikam almaya yemin eder ve alır. Artık hapishanededir. Orada onlarca kadın suçlunun arasında, onlarca dramatik hikaye dinler. Okuma kursu açar ve bir kadının fikir vermesiyle onların hikayelerini kaleme alır Pişmandır ve “KADIN NEDEN CİNAYET İŞLER” konusuna odaklanır. Nedenlerin çaresizlik, güvensizlik, namus olduğunu ve suçluların gerçekten yeterince cezalandırılmadığı düşüncesinin onları bu yola ittiğini görür. Hapishanede aşk onu yeniden bulacak, mutlu olabilecek mi?

  • Açıklama
    • Toplumumuzda ve dünyada kadın olmak gerçekten talihsizliktir. Cumhuriyetle bazı haklara kavuşulsa dahi erkek egemen toplumlarda zihniyeti, yargıları yıkmak zordur. Yöneten, yargılayan, yasa koyan çoğunluktadır. Yıllarca aynı ailenin erkeklerine eğitim hak görülmüş ama kadın yeterince annelik eğitimi almadan anne adayı olmuştur. Zaman zaman ezilmişlik, eğitimsizlik, çaresizlik yüzünden hakkını aramayı bile son çare olarak şiddette bulmuştur. Çocuk yuvasına terkedilen, kimsesiz Aslı öğretmen olarak Doğu'da bir ilçeye atanır ve aşık olur. İlk kez bir aileye sahip olmanın sarhoşluğunu yaşarken kan davası nedeniyle eşi öldürülür. Bilinçsizce intikam almaya yemin eder ve alır. Artık hapishanededir. Orada onlarca kadın suçlunun arasında, onlarca dramatik hikaye dinler. Okuma kursu açar ve bir kadının fikir vermesiyle onların hikayelerini kaleme alır Pişmandır ve “KADIN NEDEN CİNAYET İŞLER” konusuna odaklanır. Nedenlerin çaresizlik, güvensizlik, namus olduğunu ve suçluların gerçekten yeterince cezalandırılmadığı düşüncesinin onları bu yola ittiğini görür. Hapishanede aşk onu yeniden bulacak, mutlu olabilecek mi?

  • Yorumlar
    • Yorum yaz
      Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Gevher Bayındır Aladağ
Gevher Bayındır Aladağ kitapları ve Gevher Bayındır Aladağ eserleri en uygun fiyat seçeneği ile kitapgezegeni.com adresinde, hemen satın almak için tıklayın.
Kapat