Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
Hiçbir Şey Anlatmayan Hikayelerin İkincisi (Osmanlı Türkçesiyle) Okur

Hiçbir Şey Anlatmayan Hikayelerin İkincisi (Osmanlı Türkçesiyle)

Yayınevi / Marka: Okur Kitaplığı
ISBN
9786052900772
Boyut
13.50x21.00
Sayfa Sayısı
136
Baskı
1
Basım Tarihi
2019-10
Çeviren
Mehmet Şamil Baş
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe Osmanlıca
Tedarik Süresi: Temin süresi 2-9 gündür.
%25 İNDİRİM
24,39
18,29
Stokta yok
9786052900772
382004
Hiçbir Şey Anlatmayan Hikayelerin İkincisi (Osmanlı Türkçesiyle)
Hiçbir Şey Anlatmayan Hikayelerin İkincisi (Osmanlı Türkçesiyle)
Okur Kitaplığı
18.29

Bu eser 2014 Necip Fazıl Kısakürek Öykü Ödülü'ne layık görülen Hiçbir Şey Anlatmayan Hikâyelerin İkincisi adlı eserin Osmanlı Türkçesiyle yazılmış hâlidir. Metinlerin yazımında son dönem imlâsı yerine alanın önemli dilcilerinden Şemseddin Sâmî'nin Kâmûs-ı Türkî sözlüğünün yaygın imlâsı tercih edilip eski metinlerin okunması ve anlaşılmasına âşinâlık kazandırılmaya çalışılmıştır. Arabî, Fârisî ve Türkî kef çeşitleri de ayrı ayrı işaretlerle gösterilerek okuyucunun okuma hızına katkı sağlamak hedeflenmiştir.

  • Açıklama
    • Bu eser 2014 Necip Fazıl Kısakürek Öykü Ödülü'ne layık görülen Hiçbir Şey Anlatmayan Hikâyelerin İkincisi adlı eserin Osmanlı Türkçesiyle yazılmış hâlidir. Metinlerin yazımında son dönem imlâsı yerine alanın önemli dilcilerinden Şemseddin Sâmî'nin Kâmûs-ı Türkî sözlüğünün yaygın imlâsı tercih edilip eski metinlerin okunması ve anlaşılmasına âşinâlık kazandırılmaya çalışılmıştır. Arabî, Fârisî ve Türkî kef çeşitleri de ayrı ayrı işaretlerle gösterilerek okuyucunun okuma hızına katkı sağlamak hedeflenmiştir.

  • Yorumlar
    • Yorum yaz
      Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Güray Süngü
Güray Süngü kitapları ve Güray Süngü eserleri en uygun fiyat seçeneği ile kitapgezegeni.com adresinde, hemen satın almak için tıklayın.
Kapat