Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
İslamda Bölünmeler Çelişmeler İsmet Zeki Eyuboğlu Pencere Yayınları

İslamda Bölünmeler Çelişmeler
Refah'ın Tırmanışı

Yayınevi / Marka: Pencere Yayınları
ISBN
9789757814481
Boyut
13.50x19.50
Sayfa Sayısı
152
Basım Yeri
İstanbul
Baskı
2
Basım Tarihi
1996-12
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Tedarik Süresi: Temin süresi 2-9 gündür.
%30 İNDİRİM
13,89
9,72
Stokta yok
9789757814481
492509
İslamda Bölünmeler Çelişmeler
İslamda Bölünmeler Çelişmeler Refah'ın Tırmanışı
Pencere Yayınları
9.72
"Muhammed yaşadığı sürece hadislerin yazılmasına, toplanmasına karşı çıkmıştı. Daha sonra, ölümünün ardından, ilk Halife ile arkadaşları bu hadislerin toplanmasını da yazıya geçirilip korunmasını da yasaklamıştı. Nitekim yine birinci Halife toplanan beşyüz hadisi yaktırmıştı. İkinci Halife, kimde hadis varsa onları yoketmesini bütün şehirlere, şehirlerin halkına bir yazıyla bildirmişti.""...İslamın başlangıç yıllarını bir ‘mutluluk çağı / asr-ı saadet' diye görmeyi anlamak çok güçtür. Kanla, kılıçla gelen bir mutluluğun imrenilir, beğenilir nesi vardır, bilemeyiz.""Bana kalırsa, İslam dinini bütün ayrıntılarıyla öğrenen bir kadının Müslüman olmasına olanak yoktur."
  • Açıklama
    • "Muhammed yaşadığı sürece hadislerin yazılmasına, toplanmasına karşı çıkmıştı. Daha sonra, ölümünün ardından, ilk Halife ile arkadaşları bu hadislerin toplanmasını da yazıya geçirilip korunmasını da yasaklamıştı. Nitekim yine birinci Halife toplanan beşyüz hadisi yaktırmıştı. İkinci Halife, kimde hadis varsa onları yoketmesini bütün şehirlere, şehirlerin halkına bir yazıyla bildirmişti.""...İslamın başlangıç yıllarını bir ‘mutluluk çağı / asr-ı saadet' diye görmeyi anlamak çok güçtür. Kanla, kılıçla gelen bir mutluluğun imrenilir, beğenilir nesi vardır, bilemeyiz.""Bana kalırsa, İslam dinini bütün ayrıntılarıyla öğrenen bir kadının Müslüman olmasına olanak yoktur."
  • Yorumlar
    • Yorum yaz
      Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
İsmet Zeki Eyuboğlu
İsmet Zeki Eyuboğlu kitapları ve İsmet Zeki Eyuboğlu eserleri en uygun fiyat seçeneği ile kitapgezegeni.com adresinde, hemen satın almak için tıklayın.
Kapat