Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
Kan Kardeşler Marilyn Yalom Çitlembik Yayınevi

Kan Kardeşler
Kadınların Belleğinde Fransız Devrimi

Yazar: Marilyn Yalom
Yayınevi / Marka: Çitlembik Yayınevi
ISBN
9789756663400
Boyut
14.50x21.50
Sayfa Sayısı
304
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2004-02
Çeviren
Neşenur Domaniç
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Orijinal Adı
Blood Sisters The French Revolution İn Women's Memory
Tedarik Süresi: Temin süresi 2-9 gündür.
%25 İNDİRİM
13,89
10,42
9789756663400
417204
Kan Kardeşler
Kan Kardeşler Kadınların Belleğinde Fransız Devrimi
Çitlembik Yayınevi
10.42

Marilyn Yalom, Kan Kardeşler: Kadınların Belleğinde Fransız Devrimi'nde, devrimi onu bizzat yaşayan kadınların bakış açısıyla aktarıyor. Fransız Devrimi'nin, özgürlük, eşitlik ve kardeşlik vaatleri kadınlar için geçerli olmasa da, Kan Kardeşler ile devrimin kadın tanıklarının sesleri nihayet tarihe iade ediliyor. Kitap boyunca Marliyn Yalom, devrimin yanında ya da karşısında olmadan, feminist bir akademisyen kimliği ile kadınların deneyimlerine odaklanıyor, adları tarihe mal olmuş kadınlar kadar, diğerlerinin tanıklığına da yer veriyor. Her kesimden kadının coşkusunu, acısını, devrim üzerine düşüncelerini gözler önüne sererken, kökten toplumsal değişim dönemlerinde yaşananlara da ışık tutmuş oluyor.

  • Açıklama
    • Marilyn Yalom, Kan Kardeşler: Kadınların Belleğinde Fransız Devrimi'nde, devrimi onu bizzat yaşayan kadınların bakış açısıyla aktarıyor. Fransız Devrimi'nin, özgürlük, eşitlik ve kardeşlik vaatleri kadınlar için geçerli olmasa da, Kan Kardeşler ile devrimin kadın tanıklarının sesleri nihayet tarihe iade ediliyor. Kitap boyunca Marliyn Yalom, devrimin yanında ya da karşısında olmadan, feminist bir akademisyen kimliği ile kadınların deneyimlerine odaklanıyor, adları tarihe mal olmuş kadınlar kadar, diğerlerinin tanıklığına da yer veriyor. Her kesimden kadının coşkusunu, acısını, devrim üzerine düşüncelerini gözler önüne sererken, kökten toplumsal değişim dönemlerinde yaşananlara da ışık tutmuş oluyor.

  • Yorumlar
    • Yorum yaz
      Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Marilyn Yalom
Marilyn Yalom kitapları ve Marilyn Yalom eserleri en uygun fiyat seçeneği ile kitapgezegeni.com adresinde, hemen satın almak için tıklayın.
Kapat