Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
Kırmızı Yazılar Barron's | KitapGezegeni Kırmızı Yazılar Barron's | KitapGezegeni

Kırmızı Yazılar

Yazar: Metin Savaş
Yayınevi / Marka: Barron's
ISBN
9786056818301
Boyut
15.00x23.00
Sayfa Sayısı
475
Basım Yeri
İstanbul
Baskı
1
Basım Tarihi
2018-03
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Tedarik Süresi: Temin süresi 60 gündür.
33,33
Stokta yok
9786056818301
383481
Kırmızı Yazılar
Kırmızı Yazılar
Barron's
33.33

Milli kültürleri bertaraf edip de onların yerine mahalli kültürleri palazlandırıp büsbütün canlandırmak demek küme özseverliğini kayırmak demek değil midir? İşte bu itibarla milliyetçilik meşrudur ve elzemdir. Son sözü dünya edebiyatının çağdaş roman yazıcılarından Milorad Pavic'e bırakalım: “Dünyamızı tek bir biçime, tek bir ideolojiye, tek bir dine, tek bir düşünme ve yaşama biçimine, tek bir kültür modeline indirgememek gerekir. Bu dünyada gerçek yoktur, herkesin kendi gerçeği vardır. Dünyayı tek bir çeşniye indirgemek ölümdür.”

  • Açıklama
    • Milli kültürleri bertaraf edip de onların yerine mahalli kültürleri palazlandırıp büsbütün canlandırmak demek küme özseverliğini kayırmak demek değil midir? İşte bu itibarla milliyetçilik meşrudur ve elzemdir. Son sözü dünya edebiyatının çağdaş roman yazıcılarından Milorad Pavic'e bırakalım: “Dünyamızı tek bir biçime, tek bir ideolojiye, tek bir dine, tek bir düşünme ve yaşama biçimine, tek bir kültür modeline indirgememek gerekir. Bu dünyada gerçek yoktur, herkesin kendi gerçeği vardır. Dünyayı tek bir çeşniye indirgemek ölümdür.”

  • Yorumlar
    • Yorum yaz
      Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Metin Savaş
Metin Savaş kitapları ve Metin Savaş eserleri en uygun fiyat seçeneği ile kitapgezegeni.com adresinde, hemen satın almak için tıklayın.
Kapat