Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
Kıssalar Kabalcı Yayınevi - Özel Ürünler | KitapGezegeni

Kıssalar
Humanitas Yunan ve Latin Klasikleri

Yazar: Avianus
ISBN
9786059872287
Boyut
11.50x19.50
Sayfa Sayısı
105
Basım Yeri
Ankara
Baskı
1
Basım Tarihi
2016-07
Çeviren
Asuman Coşkun Abuagla
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Tedarik Süresi: Temin süresi 3-10 gündür.
%30 İNDİRİM
40,00
28,00
Stokta yok
9786059872287
383121
Kıssalar
Kıssalar Humanitas Yunan ve Latin Klasikleri
28.00

Hayvanların, bitkilerin ya da cansız nesnelerin kullanılıp, verilmek istenen ahlakî öğütlerin bu karakterlerin konuşturulmasıyla taşlama niteliğinde sunulduğu Fabulae (Kıssalar) türünün Yunandaki ilk örneği İÖ 6. yüzyılda yaşadığı düşünülen Aisopos'tur. İmparator Augustus Döneminde Makedonya kökenli bir azatlı olan Phaedrus tarafından yeniden ele alınan bu tür,Romalıların büyük beğenisini kazanmıştır. Phaedrus'tan yaklaşık dört yüzyıl sonra Fabulae adı altında yazdığı kırk iki öyküyle insanın her bakımdan ölçüsünü ve kendisini bilerek hareket etmesi gerektiğini öğütleyen Avianus da geç klâsik döneme ait olan dünyada, bu türe olan ilginin hiç de azalmadığını kanıtlamış ozanların sonuncusudur.

  • Açıklama
    • Hayvanların, bitkilerin ya da cansız nesnelerin kullanılıp, verilmek istenen ahlakî öğütlerin bu karakterlerin konuşturulmasıyla taşlama niteliğinde sunulduğu Fabulae (Kıssalar) türünün Yunandaki ilk örneği İÖ 6. yüzyılda yaşadığı düşünülen Aisopos'tur. İmparator Augustus Döneminde Makedonya kökenli bir azatlı olan Phaedrus tarafından yeniden ele alınan bu tür,Romalıların büyük beğenisini kazanmıştır. Phaedrus'tan yaklaşık dört yüzyıl sonra Fabulae adı altında yazdığı kırk iki öyküyle insanın her bakımdan ölçüsünü ve kendisini bilerek hareket etmesi gerektiğini öğütleyen Avianus da geç klâsik döneme ait olan dünyada, bu türe olan ilginin hiç de azalmadığını kanıtlamış ozanların sonuncusudur.

  • Yorumlar
    • Yorum yaz
      Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Avianus
Avianus kitapları ve Avianus eserleri en uygun fiyat seçeneği ile kitapgezegeni.com adresinde, hemen satın almak için tıklayın.
Kapat