Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
Midas'ın Müritleri Kırmızı Kedi Yayınevi | KitapGezegeni

Midas'ın Müritleri
Babil Kitaplığı 10

Yazar: Jack London
Yayınevi / Marka: Kırmızı Kedi Yayınevi
ISBN
9786059658645
Boyut
12.50x19.50
Sayfa Sayısı
114
Baskı
2
Basım Tarihi
2018-09
Çeviren
Fahri Öz
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Orijinal Adı
The House of Mapuhi, The Law of Life, Lost Face, The Minions of Midas, The Shadow and the Flash
Tedarik Süresi: Temin süresi 2-9 gündür.
%25 İNDİRİM
14,81
11,11
Stokta yok
9786059658645
382269
Midas'ın Müritleri
Midas'ın Müritleri Babil Kitaplığı 10
11.11

“Bu kitap için yazarın yeteneğini ve yapıtlarındaki çeşitliliği kanıtlayan beş öykü seçtik. Okuyucu, ‘Mapuhi'nin Evi'nin ancak sonlarına doğru gerçek kahramanın kim olduğunu fark eder. ‘Hayatın Kanunu' herkes tarafından doğallıkla ve saflıkla kabul edilen acımasız bir kaderi ortaya koyar. ‘Yüz Karası' işkence tehdidine maruz kalmış bir adamın korkunç bir oyun sonucunda kurtuluşunu anlatır. ‘Midas'ın Müritleri' anarşistlerden oluşan bir örgütün acımasız işleyişinin ayrıntılarını verir. ‘Gölge ve Parıltı', görünmez olabilme gibi yazın sanatının eski motiflerinden birine yenilik ve zenginlik kazandırır. Jack London tensel ve tinsel yaşamı son damlasına kadar tüketerek 40 yaşında öldü. Bu yaşamlardan hiçbiri ona tam anlamıyla doygunluk sağlamadı ve ölümde hiç'in karanlık görkemini aradı.”

- Jorge Luis Borges

 • Açıklama
  • “Bu kitap için yazarın yeteneğini ve yapıtlarındaki çeşitliliği kanıtlayan beş öykü seçtik. Okuyucu, ‘Mapuhi'nin Evi'nin ancak sonlarına doğru gerçek kahramanın kim olduğunu fark eder. ‘Hayatın Kanunu' herkes tarafından doğallıkla ve saflıkla kabul edilen acımasız bir kaderi ortaya koyar. ‘Yüz Karası' işkence tehdidine maruz kalmış bir adamın korkunç bir oyun sonucunda kurtuluşunu anlatır. ‘Midas'ın Müritleri' anarşistlerden oluşan bir örgütün acımasız işleyişinin ayrıntılarını verir. ‘Gölge ve Parıltı', görünmez olabilme gibi yazın sanatının eski motiflerinden birine yenilik ve zenginlik kazandırır. Jack London tensel ve tinsel yaşamı son damlasına kadar tüketerek 40 yaşında öldü. Bu yaşamlardan hiçbiri ona tam anlamıyla doygunluk sağlamadı ve ölümde hiç'in karanlık görkemini aradı.”

   - Jorge Luis Borges

 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Jack London
Jack London kitapları ve Jack London eserleri en uygun fiyat seçeneği ile kitapgezegeni.com adresinde, hemen satın almak için tıklayın.
Kapat