Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
Müslüman Aydın Perspektifinde Ulus Devlet ve Çözülemeyen Kürt Sorunu Ç

Müslüman Aydın Perspektifinde Ulus Devlet ve Çözülemeyen Kürt Sorunu

Yayınevi / Marka: Çıra Yayınları
ISBN
9786057901750
Boyut
13.50x21.00
Sayfa Sayısı
275
Basım Yeri
İstanbul
Baskı
1
Basım Tarihi
2019-10
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Tedarik Süresi: Temin süresi 2-9 gündür.
%27 İNDİRİM
27,00
19,71
Stokta yok
9786057901750
382635
Müslüman Aydın Perspektifinde Ulus Devlet ve Çözülemeyen Kürt Sorunu
Müslüman Aydın Perspektifinde Ulus Devlet ve Çözülemeyen Kürt Sorunu
Çıra Yayınları
19.71

Kürt Sorunu Türkiye'nin yüzyıllık meselelerinden biridir. Kökleri imparatorluk dönemine kadar uzanan mesele, siyasi, iktisadi, etnik ve hepsinden psikolojik yönleri olan karmaşık bir sorun alanıdır.. Türkiye'nin içe kapanıp otoriteleşmesi veya dışa açılıp evrensel ölçüde bir demokratik düzen tesis etmesiyle doğrudan ilgili olan meselenin aynı zamanda uluslararası bir boyutu da bulunmaktadır. Hangi boyuttan ele alırsak ele alalım bugün gelinen noktada Kürt sorunu Türkiye için hem sürdürülmesi hem de yönetilmesi zor bir mesele haline gelmiştir. Türkiye'nin vatandaşlarına eşit ve birinci sınıf vatandaş olduğunu hissettirmesi, muasır medeniyet seviyesi düzeyinde bir düzen tesis etmesi ve büyük devlet olma iddialarını devam ettirebilmesi için bu meseleyi çözmesi gerekmektedir. Hadisenin vardığı hassas nokta, toplumsal psikolojinin doğru yönetilmesi ve ortak aklın kullanılmasını zorunlu kılmaktadır.

  • Açıklama
    • Kürt Sorunu Türkiye'nin yüzyıllık meselelerinden biridir. Kökleri imparatorluk dönemine kadar uzanan mesele, siyasi, iktisadi, etnik ve hepsinden psikolojik yönleri olan karmaşık bir sorun alanıdır.. Türkiye'nin içe kapanıp otoriteleşmesi veya dışa açılıp evrensel ölçüde bir demokratik düzen tesis etmesiyle doğrudan ilgili olan meselenin aynı zamanda uluslararası bir boyutu da bulunmaktadır. Hangi boyuttan ele alırsak ele alalım bugün gelinen noktada Kürt sorunu Türkiye için hem sürdürülmesi hem de yönetilmesi zor bir mesele haline gelmiştir. Türkiye'nin vatandaşlarına eşit ve birinci sınıf vatandaş olduğunu hissettirmesi, muasır medeniyet seviyesi düzeyinde bir düzen tesis etmesi ve büyük devlet olma iddialarını devam ettirebilmesi için bu meseleyi çözmesi gerekmektedir. Hadisenin vardığı hassas nokta, toplumsal psikolojinin doğru yönetilmesi ve ortak aklın kullanılmasını zorunlu kılmaktadır.

  • Yorumlar
    • Yorum yaz
      Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Zeynep Kılıç
Zeynep Kılıç kitapları ve Zeynep Kılıç eserleri en uygun fiyat seçeneği ile kitapgezegeni.com adresinde, hemen satın almak için tıklayın.
Kapat