Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
Parmağımı Bırakma Artshop Yayıncılık | KitapGezegeni

Parmağımı Bırakma

Yazar: Dilek Uyar
Yayınevi / Marka: Artshop Yayıncılık
ISBN
9789752426986
Boyut
13.50x21.00
Sayfa Sayısı
128
Basım Yeri
İstanbul
Baskı
1
Basım Tarihi
2018-04
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Tedarik Süresi: Temin süresi 2-9 gündür.
%30 İNDİRİM
13,89
9,72
Stokta yok
9789752426986
382944
Parmağımı Bırakma
Parmağımı Bırakma
9.72

Birden, ardına kadar açıldı odanın kapısı. Halime, babasının içeriye giriş şeklinden, yine dayakla sonuçlanacak bir anın ortasında olduğunu hissedince yataktan fırlayıp, sobanın arkasına sığındı. Hep oraya sığınırdı zaten. Ve daima, kasnakta işlenen bir kanaviçe olurdu sobanın arkasında. Ve hep mavi nakış ipi bulunurdu, işlediği iğnenin ucunda. Gök mavisi, dere mavisi, gece mavisi... Hep mavi işlerdi, Halime. İşlerken de, hep gök mavisi bir elbise hayal ederdi üzerinde. Masmavi bir elbise. Hatta bazen o kadar kaptırırdı ki kendini o hayale, o elbise üzerindeymişçesine okşardı eteklerini. Okşadıkça daha da mavileşir, daha da parlardı sanki. Aslında, öyle bir elbiseye sahip olmak değildi isteği. Eğer o elbise üzerinde olsaydı, belki bir gün, gerçekten ait olduğunu hissettiği yere gidebilirdi. Gökyüzüne… Hem de hiç kanat çırpmadan. Öylece… Otururken… Gökyüzü tertemizdi çünkü. İnsan eli değmemiş, kirlenmemiş, masmavi. Ayrıca gökyüzünde, sadece kuşların kanat sesleri vardı.

Kuşlar…

İrili ufaklı kuşlar…

 • Açıklama
  • Birden, ardına kadar açıldı odanın kapısı. Halime, babasının içeriye giriş şeklinden, yine dayakla sonuçlanacak bir anın ortasında olduğunu hissedince yataktan fırlayıp, sobanın arkasına sığındı. Hep oraya sığınırdı zaten. Ve daima, kasnakta işlenen bir kanaviçe olurdu sobanın arkasında. Ve hep mavi nakış ipi bulunurdu, işlediği iğnenin ucunda. Gök mavisi, dere mavisi, gece mavisi... Hep mavi işlerdi, Halime. İşlerken de, hep gök mavisi bir elbise hayal ederdi üzerinde. Masmavi bir elbise. Hatta bazen o kadar kaptırırdı ki kendini o hayale, o elbise üzerindeymişçesine okşardı eteklerini. Okşadıkça daha da mavileşir, daha da parlardı sanki. Aslında, öyle bir elbiseye sahip olmak değildi isteği. Eğer o elbise üzerinde olsaydı, belki bir gün, gerçekten ait olduğunu hissettiği yere gidebilirdi. Gökyüzüne… Hem de hiç kanat çırpmadan. Öylece… Otururken… Gökyüzü tertemizdi çünkü. İnsan eli değmemiş, kirlenmemiş, masmavi. Ayrıca gökyüzünde, sadece kuşların kanat sesleri vardı.

   Kuşlar…

   İrili ufaklı kuşlar…

 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Dilek Uyar
Dilek Uyar kitapları ve Dilek Uyar eserleri en uygun fiyat seçeneği ile kitapgezegeni.com adresinde, hemen satın almak için tıklayın.
Kapat