Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
Sosyolojinin Savunusu Say Yayınları | KitapGezegeni

Sosyolojinin Savunusu
Makaleler, Yorumlar ve Yanıtlar

Yayınevi / Marka: Say Yayınları
ISBN
9789754689938
Boyut
13.50x21.00
Sayfa Sayısı
352
Baskı
1
Basım Tarihi
2011
Çeviren
İbrahim Kaya
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Orijinal Adı
In Defence of Sociology
Tedarik Süresi: Temin süresi 2-9 gündür.
%23 İNDİRİM
20,00
15,40
Stokta yok
9789754689938
383650
Sosyolojinin Savunusu
Sosyolojinin Savunusu Makaleler, Yorumlar ve Yanıtlar
15.40

Sosyolojinin bir geleceği var mı? Bugün pek çok kişi sosyolojinin yolunu kaybettiğini düşünmekte.19. yüzyılda Auguste Comte'un fikirlerinden doğan sosyoloji, yakın geçmişte kendisini ilerici bir tarih görüşüyle ilişkilendirmiş ve "modernitenin bilimi" olarak tanıtmıştır; ancak günümüzde ilerleme fikrinin neredeyse çökmesiyle birlikte, sosyoloji çağdaş entelektüel kültürün kıyısına itilmiştir. Giddens Sosyolojinin Savunusu'nda bu görüşe karşı çıkıyor ve sosyolojinin, sosyal bilimler içerisinde çok önemli bir yer tutmayı sürdürdüğünü gösteriyor. Hem sosyolojinin geçmişini hem de günümüzdeki pek çok entelektüel eğilimi ele aldığı bu çalışmasıyla Comte, Durkheim, Habermas, Feyerabend, Williams, Hobsbawm, Marshall gibi kuramcılar üzerinden sosyolojik mirası inceliyor. Sosyoloji ile güncel siyasal sorunlar arasında bağlantılar kuran Giddens, tutucuları "modern", ilericileri "tutucu", liberalleriyse "gelenekçi" gösteren günümüz siyasal ve toplumsal iklimine sosyolojinin merceğinden bakıyor. Sosyoloji, antropoloji ve siyaset bilimi öğrencileri ve profesyoneller bu kitabı ilgiyle okuyacak.

  • Açıklama
    • Sosyolojinin bir geleceği var mı? Bugün pek çok kişi sosyolojinin yolunu kaybettiğini düşünmekte.19. yüzyılda Auguste Comte'un fikirlerinden doğan sosyoloji, yakın geçmişte kendisini ilerici bir tarih görüşüyle ilişkilendirmiş ve "modernitenin bilimi" olarak tanıtmıştır; ancak günümüzde ilerleme fikrinin neredeyse çökmesiyle birlikte, sosyoloji çağdaş entelektüel kültürün kıyısına itilmiştir. Giddens Sosyolojinin Savunusu'nda bu görüşe karşı çıkıyor ve sosyolojinin, sosyal bilimler içerisinde çok önemli bir yer tutmayı sürdürdüğünü gösteriyor. Hem sosyolojinin geçmişini hem de günümüzdeki pek çok entelektüel eğilimi ele aldığı bu çalışmasıyla Comte, Durkheim, Habermas, Feyerabend, Williams, Hobsbawm, Marshall gibi kuramcılar üzerinden sosyolojik mirası inceliyor. Sosyoloji ile güncel siyasal sorunlar arasında bağlantılar kuran Giddens, tutucuları "modern", ilericileri "tutucu", liberalleriyse "gelenekçi" gösteren günümüz siyasal ve toplumsal iklimine sosyolojinin merceğinden bakıyor. Sosyoloji, antropoloji ve siyaset bilimi öğrencileri ve profesyoneller bu kitabı ilgiyle okuyacak.

  • Yorumlar
    • Yorum yaz
      Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Anthony Giddens
Anthony Giddens kitapları ve Anthony Giddens eserleri en uygun fiyat seçeneği ile kitapgezegeni.com adresinde, hemen satın almak için tıklayın.
Kapat