Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
Straight Düşünce Sel Yayıncılık | KitapGezegeni

Straight Düşünce

Yayınevi / Marka: Sel Yayıncılık
ISBN
9789755706207
Boyut
13.50x19.50
Sayfa Sayısı
122
Basım Yeri
İstanbul
Baskı
1
Basım Tarihi
2013-05
Çeviren
Pınar Büyüktaş
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Orijinal Adı
The Straight Mind
Tedarik Süresi: Temin süresi 2-9 gündür.
%23 İNDİRİM
24,00
18,48
Stokta yok
9789755706207
383377
Straight Düşünce
Straight Düşünce
Sel Yayıncılık
18.48
Monique Wittig, Kadın Özgürlük Hareketi dendiğinde şüphesiz akla gelen ilk isimlerden biridir.20. yüzyılın ikinci yarısına damgasını vurmuş Wittig'in ününün esas nedeni edebi eserleri olsa da kuramsal metinleri, onu cinsiyet politikaları ve dil konusunda en önemli çağdaş düşünürlerden biri yapmaktadır.Bugüne dek Türkçede yalnızca "Lezbiyenler kadın değildir," cümlesiyle anılan Wittig'in görüşleri ilk kez Straight Düşünce ile bütünlüklü bir biçimde aktarılıyor.Queer Düş'ün serisinin çerçevesi ve politik söyleminin oluşmasında belirleyici isimlerden Wittig'in ortaya attığı düşüncelerin bugün hâlâ önemini koruduğunu, kuramından politik bir mücadele aracı inşa edilebileceğini düşünüyoruz.
  • Açıklama
    • Monique Wittig, Kadın Özgürlük Hareketi dendiğinde şüphesiz akla gelen ilk isimlerden biridir.20. yüzyılın ikinci yarısına damgasını vurmuş Wittig'in ününün esas nedeni edebi eserleri olsa da kuramsal metinleri, onu cinsiyet politikaları ve dil konusunda en önemli çağdaş düşünürlerden biri yapmaktadır.Bugüne dek Türkçede yalnızca "Lezbiyenler kadın değildir," cümlesiyle anılan Wittig'in görüşleri ilk kez Straight Düşünce ile bütünlüklü bir biçimde aktarılıyor.Queer Düş'ün serisinin çerçevesi ve politik söyleminin oluşmasında belirleyici isimlerden Wittig'in ortaya attığı düşüncelerin bugün hâlâ önemini koruduğunu, kuramından politik bir mücadele aracı inşa edilebileceğini düşünüyoruz.
  • Yorumlar
    • Yorum yaz
      Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Monique Wittig
Monique Wittig kitapları ve Monique Wittig eserleri en uygun fiyat seçeneği ile kitapgezegeni.com adresinde, hemen satın almak için tıklayın.
Kapat