Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
The Red Apple Jonathan Levitan Çitlembik Yayınevi

The Red Apple

Yayınevi / Marka: Çitlembik Yayınevi
ISBN
9789944424387
Boyut
14.00x21.00
Sayfa Sayısı
320
Basım Yeri
İstanbul
Baskı
1
Basım Tarihi
2008
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
İngilizce
Tedarik Süresi: Temin süresi 2-9 gündür.
%25 İNDİRİM
13,89
10,42
9789944424387
417280
The Red Apple
The Red Apple
Çitlembik Yayınevi
10.42

İstanbul'un fethinden yirmi yıl önce, Manuel isimli bir Yunan çocuğu Trakya'daki köyünden devşirme olarak alınır. Kendine İbrahim ismini alıp, Müslüman olup Yeniçeriler'e katılır. Sultan'a sadakat yemini ettikten sonra İbrahim, diğer Yeniçeriler ile beraber Balkan Bölgesi'ni elde etmek için savaşırken, esas hedefleri 'Kızıl Elma' olarak adlandırılan, mücevher gibi parlayan İstanbul şehrini fethetmektir. Fakat bu vahşi savaşlar ve onların yanı sıra politik entrikaların ortasında İbrahim, Mihrimah diye güzel bir kıza aşık olup Yeniçeriler'in hayatından vazgeçmeye başlar. Eninde sonunda bir karar vermek zorundadır ama kendi rüyalarının peşinde koşsa bile her şey istediği gibi olmayabilir.

  • Açıklama
    • İstanbul'un fethinden yirmi yıl önce, Manuel isimli bir Yunan çocuğu Trakya'daki köyünden devşirme olarak alınır. Kendine İbrahim ismini alıp, Müslüman olup Yeniçeriler'e katılır. Sultan'a sadakat yemini ettikten sonra İbrahim, diğer Yeniçeriler ile beraber Balkan Bölgesi'ni elde etmek için savaşırken, esas hedefleri 'Kızıl Elma' olarak adlandırılan, mücevher gibi parlayan İstanbul şehrini fethetmektir. Fakat bu vahşi savaşlar ve onların yanı sıra politik entrikaların ortasında İbrahim, Mihrimah diye güzel bir kıza aşık olup Yeniçeriler'in hayatından vazgeçmeye başlar. Eninde sonunda bir karar vermek zorundadır ama kendi rüyalarının peşinde koşsa bile her şey istediği gibi olmayabilir.

  • Yorumlar
    • Yorum yaz
      Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Jonathan Levitan
Jonathan Levitan kitapları ve Jonathan Levitan eserleri en uygun fiyat seçeneği ile kitapgezegeni.com adresinde, hemen satın almak için tıklayın.
Kapat