Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
Tufan Gezgin Kitabevi | KitapGezegeni

Tufan

Yazar: Mahmut Kuru
Yayınevi / Marka: Gezgin Kitabevi
ISBN
9789750174896
Boyut
13.50x21.00
Sayfa Sayısı
107
Basım Yeri
Kocaeli
Baskı
1
Basım Tarihi
2009-07
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Tedarik Süresi: Temin süresi 2-9 gündür.
%25 İNDİRİM
5,00
3,75
Stokta yok
9789750174896
382512
Tufan
Tufan
3.75

Mahmut Kuru'nun şiirlerinde imgesel gerçeklikler ön planda. Müthiş bir şey. Şiirlerini okumuyor, hissediyorsunyuz adeta. Bu enteresan hissediş okuyucuya ayrı bir keyif ve ayrı bir tat kazandırıyor. Bazen antik zamanların sisli ve tozlu düzlüklerinde buluyorsunuz kendinizi; kan ve ölüm kokan. Bazen de ansızın şimdiki zamanda, örneğin İstanbul'da; ya da gelecekte, ölümle nefes nefese kalınan bir Perşembe akşamında oluveriyorsunuz. Sanırım Kuru, geçmiş ve geleceğe dair olup biten ve olup bitecek olanları büyük bir beceri ile harmanlamayı başarmış iç dünyasında. Kuru'yu ve şiirini değerli kılan da bu zaten. Gerektiğinde bütün çizgilerin dışına çıkabilmek yani.

  • Açıklama
    • Mahmut Kuru'nun şiirlerinde imgesel gerçeklikler ön planda. Müthiş bir şey. Şiirlerini okumuyor, hissediyorsunyuz adeta. Bu enteresan hissediş okuyucuya ayrı bir keyif ve ayrı bir tat kazandırıyor. Bazen antik zamanların sisli ve tozlu düzlüklerinde buluyorsunuz kendinizi; kan ve ölüm kokan. Bazen de ansızın şimdiki zamanda, örneğin İstanbul'da; ya da gelecekte, ölümle nefes nefese kalınan bir Perşembe akşamında oluveriyorsunuz. Sanırım Kuru, geçmiş ve geleceğe dair olup biten ve olup bitecek olanları büyük bir beceri ile harmanlamayı başarmış iç dünyasında. Kuru'yu ve şiirini değerli kılan da bu zaten. Gerektiğinde bütün çizgilerin dışına çıkabilmek yani.

  • Yorumlar
    • Yorum yaz
      Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Mahmut Kuru
Mahmut Kuru kitapları ve Mahmut Kuru eserleri en uygun fiyat seçeneği ile kitapgezegeni.com adresinde, hemen satın almak için tıklayın.
Kapat