Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi
Varka ile Gülşah Say Yayınları | KitapGezegeni Varka ile Gülşah Say Yayınları | KitapGezegeni

Varka ile Gülşah

Yayınevi / Marka: Say Yayınları
ISBN
9786050200980
Boyut
13.50x19.50
Sayfa Sayısı
64
Basım Yeri
İstanbul
Baskı
1
Basım Tarihi
2011
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Tedarik Süresi: Temin süresi 2-9 gündür.
%23 İNDİRİM
10,00
7,70
Stokta yok
9786050200980
383880
Varka ile Gülşah
Varka ile Gülşah
7.70
Özgün adı "Dâstân-ı Varka ve Gülşah" olan Varka ile Gülşah mesnevisi, on dördüncü yüzyıl şairlerinden olan Yusuf-i Meddah'ın en önemli eseridir.On dördüncü yüzyıl Türkçesi ile yazılan ve Hz. Muhammed döneminde Benî Şeybe kabilesine mensup Varka ile Gülşah arasındaki büyük aşkın işlendiği bu mesnevi, Varka'nın kahramanlıklarını da ele alması bakımından aynı zamanda bir kahramanlık destanıdır. Öykü, akış bakımından Leyla ile Mecnun ile benzerlik gösterirken, ölen kahramanların Hz. Muhammed'in mucizesiyle tekrar hayata dönmeleri konuya farklı bir anlam katar.
  • Açıklama
    • Özgün adı "Dâstân-ı Varka ve Gülşah" olan Varka ile Gülşah mesnevisi, on dördüncü yüzyıl şairlerinden olan Yusuf-i Meddah'ın en önemli eseridir.On dördüncü yüzyıl Türkçesi ile yazılan ve Hz. Muhammed döneminde Benî Şeybe kabilesine mensup Varka ile Gülşah arasındaki büyük aşkın işlendiği bu mesnevi, Varka'nın kahramanlıklarını da ele alması bakımından aynı zamanda bir kahramanlık destanıdır. Öykü, akış bakımından Leyla ile Mecnun ile benzerlik gösterirken, ölen kahramanların Hz. Muhammed'in mucizesiyle tekrar hayata dönmeleri konuya farklı bir anlam katar.
  • Yorumlar
    • Yorum yaz
      Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Yusuf-ı Meddah
Yusuf-ı Meddah kitapları ve Yusuf-ı Meddah eserleri en uygun fiyat seçeneği ile kitapgezegeni.com adresinde, hemen satın almak için tıklayın.
Kapat