Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi

Yasaklı Kitaplar

Yasaklı Kitaplar

Günümüzde popüler olan birçok kitabın yayınlandığı dönemde yasaklı kitaplar kategorisinde bulunduğunu biliyor muydunuz?

Yayınlandığı dönemde çoğu kitap politik, dinsel ve sosyal yaşama zarar verici bulunduğu için yasaklı kitaplar kategorisine alınarak satışları yasaklanmıştır. Tüm dünyada milyonlar tarafından okunan ve sevilen Harry Potter serisinin bile bir zamanlar yasaklı kitaplar kategorisinde olduğunu duyunca eminim sizlerde şaşıracaksınız. Geçmiş yıllarda tehlikeli bulunan ve zarar verici olarak nitelendirilen çoğu yasaklı kitaplar şu an günümüz dünyasında kitapçılarda ve internet sayfalarında yok satanlar kategorisine girmiş bulunmaktadır.

Yıllar geçtikçe değişen dünya düzeninde özgür düşünce fikirleri de gelişmiş ve kitaplar daha az kontrol altına alınmaya başlanmıştır. Şu an popüler olan kitapları okuduğumuzda neden yasaklanmış olduğunu anlamayabiliriz ama yayınlama dönemi ve dönem hayatı düşünüldüğünde özgür düşüncenin gelişmemesinden dolayı kitapların yasaklı kitaplar kategorisine girdiğini anlayabiliriz. Artık çoğu kitapçılarda bulabileceğiniz yasaklı kitapları internet sitemizde de kategorilerine göre aratarak istediğiniz kitabı sipariş vererek edinebilirsiniz. Din, politik, fantastik, bilim kurgu gibi kitap kategorilerinde zamanın yasaklı kitaplarını bulabilirsiniz. Hayvan Çiftliği, Çavdar Tarlası Çocukları, Gazap Üzümleri gibi son yılların en popüler kitaplarını internet sayfamızdan edinebilirsiniz.

Yasaklı Kitap Fiyatları

Yasaklı kitap fiyatları, kitapların yayınevlerinde basım sayısına göre değişiklik gösterebilir. Hayvan Çiftliği, Gazap Üzümleri gibi kitaplar zamanının yasaklı kitapları iken şu an çoğu yayınevi tarafından basımları yapılmakta olup uygun fiyatlı kitaplar kategorisine girmektedir. Yasaklandığı günden itibaren yayınevlerinde basımı yapılmayan kitapların ise fiyatları artış gösterebilmektedir. Sizleri uygun fiyatlı kitaplarla buluşturmayı hedeflediğimizden dolayı sitemizden yasaklı kitapları oldukça uygun fiyatlara bulabilirsiniz.

Türkiye’de Yasaklı Kitaplar

Kitaplar neredeyse her dönemde ve her ülke de zarar verici ve tehlikeli bulunarak yasaklanmıştır. Türkiye’de yasaklı kitaplar ise politik, din ve toplum yaşamına zarar verici olarak nitelendirilerek yasaklanmıştır. Sabahattin Ali, Nazım Hikmet, Rıfat Ilgaz ve Sait Faik Abasıyanık gibi ünlü Türk yazar ve şairlerinin yayınlandığı dönemde kitapları zarar verici bulunduğu için yasaklanmıştır. Ülkemizde sadece Türk yazarlarının değil yabancı yazarların kitapları da yasaklanmıştır. Karl Marx’ın Das Kapital adlı eseri Türkiye’de uzun süre yasaklı kalmıştır.

 

 

Arama kriterlerini değiştir
Kapat